Polikarbonát folyékony hővédő réteg, akár télikertekre is
Rólunk írták:
Korrekt ügyintézés és árak mellett, kaptunk olyan megoldást, ahol a télikertünk hőmérséklete 7 fokkal csökkent a nyári időszakban.Jó szívvel ajánlom őket!Jagodics Tamás
Milyen célból kerülnek fel az épületek tetejére a polikarbonát felületek?
- Energiát lehet használatukkal megtakarítani mivel természetes fény áramlik be rajtuk keresztül az épületbe, viszont nyáron rengeteg napenergia is beömlik rajtuk keresztül, ami próbára teszi a klíma berendezéseket és az ott tartózkodó dolgozók tűrőképességét.
- Füstelvezetés és szellőztetés.
Tudtad, hogy még a több mint 30 mm vastagságú polikarbonát is nagyon sok melegítő napenergiát enged át a tetőszerkezetbe épített bevilágító felületeken? Környezettudatosan élsz és védenéd a Földünket? Csökkentenéd nyáron az épület hűtésre fordított energia költségeit és az ökológiai lábnyomát valamint a tető bevilágító felületein akadálytalanul beáramló forróságot?
A fóliagyártóknál is megjelentek próbálkozások a polikarbonát felületek hővédelmére, de a végeredmény minden esetben ugyanaz, mégpedig, hogy a fólia rövid ideig bírja a polikarbonát hőtágulását és a zsugorodását elviselni, ezért a felülete megreped és tönkremegy.
A bevilágító - felülvilágító füstelvezető - szellőztető kupolák polikarbonát alapanyagból készülnek.
Az ózonréteg vékonyodásával az UV sugárzás évről - évre erősödik, ami még a műanyagokra is hatással van, melyek a napfény hő,- valamint UV sugárzás negatív hatására rövid idő alatt elöregedhetnek.
Először elveszíthetik rugalmasságukat, kikeményedhetnek, rideggé és végül törékennyé válhatnak.
Nagymértékben csökkenhet a fényáteresztő képességük, valamint jégverések alkalmával eltörhetnek - kilyukadhatnak.
Amennyiben gazdaságilag megéri, akkor az esetleges jégkárokat hatékonyan tudjuk javítani egy speciális technológia jóvoltából.
Mit jelent az, hogy gazdaságilag megéri?
Annyit jelent, hogy a javítás ne kerüljön annyiba vagy többe mint egy új polikarbonát.